چرا واگذاری مدیریت منابع انسانی به یک تیم حرفه‌ای می‌تواند مفید باشد؟

ساختن یک تیم منابع انسانی حرفه‌ای در یک سازمان بسیار گران است، بر اساس گزارش جهانی، هزینه اجرایی متوسط برای یک کارمند تمام وقت منابع انسانی در دنیا 284.982 دلار در سال می‌باشد. در کشور ما حقوق مستقیم برای جذب یک کارشناس متوسط در حوزه مدیریت منابع انسانی حدود4 تا 5 میلیون تومان در ماه برآورد می‌شود،  ضمن این که به طور معمول مجموع هزینه‌هایی که برای یک فرد به صورت ماهانه انجام می‌شود تا بیش از 2 برابر حقوق دریافتی افزایش می‌یابد. از سوی دیگر یافتن تیم توانمند، با تجربه عملیاتی، که قادر باشد فرآیندهای مدیریت منابع انسانی را به نحو مطلوبی در سازمان طراحی و پیاده سازی نماید و برای یک سازمان به صورت تمام وقت کار کند، خود یک چالش بزرگ است.

وجود این چالش‌ها، شرکت‌های کوچک، متوسط و استارت آپ‌ها را به سمت خدمات برون سپاری منابع انسانی سوق داده است. امروزه در دنیا به جهت هزینه‌بر بودن فرایندهای منابع انسانی و تشکیل کادر لازم برای اجرای این فرایندها، بسیاری از سازمان‌ها به ویژه سازمان‌های کوچک و متوسط، بخش عمده‌ای از این فرایندها را به شکل برون سپاری و توسط شرکت‌های مشاور تخصصی انجام می‌دهند.

برون سپاری هزینه‌های سربار نیروی انسانی را کاهش داده و کیفیت دریافت خدمات حرفه‌ای در حوزه منابع انسانی را افزایش می‌دهد، ضمن این که دغدغه مدیران در خصوص موضوعات منابع انسانی را مرتفع و امکان تمرکز آن‌ها بر موضوعات کسب و کار را میسر می‌کند.

 

واحد منابع انسانی شما: تیم تعالی سازان

 تیم تعالی سازان پس از ارزیابی اولیه وضعیت سازمان متقاضی به لحاظ بلوغ فرایندهای منابع انسانی، فرایندهایی نظیر(جذب، آموزش، ارزیابی عملکرد، حقوق و دستمزد و…) را به شکل برونسپاری و در شرکت کارفرما به طور کامل(طراحی، اجرا، پاسخگویی) و به یکی از اشکال زیر(و یا ترکیبی از روش‌ها) انجام می‌دهد. در خصوص هر یک از فرایندها طبیعتا در طول مدت اجرای فرایند، مستندات و مدارک، فایل‌ها  و نرم افزار‌هایی ایجاد خواهد شد که در فاز انتقال به کارفرما به ایشان ارایه خواهد شد.

مدل‌های مختلف همکاری

 کارشناس حرفه‌ای منابع‌انسانی با تخصص‌های مختلف در اختیار شما قرار می‌دهیم: در این شکل همکاری، کارشناسان خبره تعالی سازان، هرکدام از فرآیندهای منابع انسانی که با توافق طرفین به تیم تعالی سازان واگذار شده باشد را حداقل طی یک بازه زمانی یک ساله طراحی و اجرا می‌نمایند و در کنار کارفرما مسئولیت و پاسخگویی آن را می‌پذیرند.

 

  • مدیریت و مربی‌گری تیم منابع انسانی شما را می‌پذیریم: در این شکل همکاری آموزش، توسعه و توانمندسازی تیم مدیریت منابع انسانی کارفرما برای ایفای نقش با عملکرد بالا در دپارتمان منابع انسانی به تیم تعالی سازان واگذار می‌شود.

 

  • در فرآیندهای اداری مجری و پاسخگو هستیم: امور اداری حوزه مدیریت منابع انسانی نظیر نحوه تنظیم قراردادهای کار، بیمه، پاسخگویی در قبال جنبه‌های قانونی قراردادهای کار و… به تیم تعالی سازان واگذار می‌شود.

 

از کجا شروع کنم؟

 

 

 جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.