هدف برنامه:

آشنایی با کوچینگ، درک نقش و اهمیت کوچینگ در رشد و توسعه افراد و سازمان‌ها و تمرین کوچینگ در یک برنامه یکپارچه، متناسب با نیازها و توانمندی‌های منحصر به فرد شرکت‌کنندگان. مقدمه ای برای دوره رهبری

محتوای کارگاه:

  • چالش باورها
  • رسالت و ظرفیت کوچینگ برای رهبری
  • مدل کواکتیو
  • تمرین کوچینگ

جهت آشنایی بیشتر با کوچینگ می توانید فیلم زیر را ببینید.

 

منظور از کوچینگ کواکتیو (co-active coaching) چیست؟

مدل مربی‌گری کواکتیو توسط موسسه آموزش مربیگری (CTI: Coaches Training Institute) معرفی شده است. در این مدل چهار سنگ بنا در نظر گرفته شده است که اساس مربی‌گری کواکتیو بر آن استوار است (چهار مستطیل تیره رنگ در چهار گوشه اطراف دایره). در مرکز دایره سه اصل کلیدی وجود دارد که محور مربیگری با تمرکز بر قصد اصلی مراجعه کننده می‌باشد.

پنج مهارت بستر ساز (دایره بیرونی) پس زمینه مربی‌گری کواکتیو را شکل می‌دهند. تمام این ارکان برای شکل‌گیری رابطه مربی‌گری کواکتیو ضروری هستند و لازم است این رابطه با تعامل مربی و مراجعه کننده طراحی شده و مورد توافق قرارگیرد (دایره تیره داخلی). کواکتیو رابطه‌ای است که در آن مربی و مراجع در یک سطح برابر با هم گفتگو می‌کنند.

این برنامه به شما کمک می‌کند تا:

  • به عنوان یک فرد، روابط بهتر و عمیق‌تری با دیگران ایجاد کنید.
  • به عنوان یک مدیر، توانایی‌های بالقوه همکاران خود را بهتر کشف کرده و زمینه توانمند شدن و تفویض اختیار بیشتر به آنها را فراهم کنید.
  • به عنوان پدر یا مادر، به جای برنامه‌ریزی یک سویه برای فرزندانتان، با همراهی آنها شکوفایی و رشدشان را در ابعاد مختلف زندگی حمایت کنید.
  • به عنوان یک معلم، مشاور، تسهیل‌گر و یا مربی حرفه‌ای، ارزش خدمات حرفه‌ای خود را به سطحی بالاتر ارتقا دهید.
  • و به طور کلی به عنوان یک فرد در جامعه‌ای که زندگی می‌کنید فضایی برای رشد و تحول خلق کنید.

گزارش تصویری از برنامه برگزار شده

معرفی راهبر دوره

علی سخاوتی بیش از یک دهه است که در زمینه تحول فردی و سازمانی به خصوص در حوزه کوچینگ و رهبری مشغول فعالیت می باشد. او که کوچینگ را در مدرسه سی تی آی (CTI) با رویکرد کواکتیو آموخته است همواره تلاش کرده است برای مخاطبانش الهام بخش رشد و تحول باشد. از جمله فعالیت‌های او می‌توان به طراحی و اجرای برنامه های متعدد آموزشی کوچینگ و رهبری، تالیف دو کتاب با عناوین کوچینگ فراسوی تکنیک و امکان و همچنین بیش از نه سال وبلاگ نویسی با محوریت جستجو و کشف اشاره کرد. ویژگی بارز کارهای علی سخاوتی تلاش برای یکپارچه سازی رشد افراد در کانتکست کار و زندگی می‌باشد.

جهت آشنایی بیشتر با علی سخاوتی به این آدرس مراجعه نمایید.

جهت ارایه درخواست برای شرکت در دوره های بعدی به صورت فردی یا برگزاری اختصاصی دوره برای سازمان خود به درخواست خود را به ایمیل info@becg.ir ارسال فرمایید.