نویسنده: سیما لبیبی

یک کوچ گاهی ما را با درون واقعی خودمان مواجه می کند، چیزی که حتی از آن می‌ترسیم،

یک کوچ می‌تواند از شما سوالات تکان دهنده‌ای بپرسد.

بسیاری از مردم وقتی اسم یک کوچ را می شنوند به یاد یک کوچ می‌افتند که یک ورزشکار آماتور یا حرفه‌ای را راهنمایی می‌کند. اما معمولا به این فکر نمی‌کنند که یک کوچ داشته باشند که کمک کند تا اهداف خود در زندگی را به دست بیاورند.

جونی مار، کوچ زندگی، سابقه کاری قبلی در زمینه طراحی داخلی دارد، اما هم اکنون به عنوان کوچ توانسته است روی زوج های جوان بسیار تاثیرگذار باشد.

جونی مار بعد از چندین سال کار به عنوان یک خبرنگار تلویزیون و یک طراح داخلی، در حوزه کوچینگ مشغول به کار شد. او تا قبل از اینکه یک کوچ دیگر به او توصیه نکرده بود که این هنر را دارد ، چیزی در این خصوص نمی دانست. او به عنوان طراح داخلی، مشاوره‌ای برای ساخت خانه‌های رویایی چندین میلیون دلاری به زوج های جوان می‌داد و این کامنت را دریافت کرد که او در طول این دوره استرس زا توانسته است به خوبی این زوج های جوان را مربیگری کند.

او گفت: “من متوجه شدم که به جای طراحی خانه‌ها، برای من طراحی زندگی مردم بسیار اهمیت داشت. در سال 2000، جونی در دوره های ارائه شده در ونکوور توسط موسسه آموزش کوچینگ مستقر در کالیفرنیا شرکت کرد. او در نهایت به بالاترین درجه مربیگری دست پیدا کرد. حالا او در موسسه سایر کوچ‌ها را آموزش می دهد. او خود را به عنوان یک کوچ کسب و کار توصیف می کند، اما می گوید ممکن است در زمینه های دیگر مانند کوچینگ زندگی، کوچینگ تناسب اندام و حتی خانواده هم تخصص داشته باشد.

جونی می‌گوید جوهر کوچینگ این است که مردم را به اشتیاق و هدف خود در زندگی مرتبط سازد، که می‌تواند از طریق یک سری تماس تلفنی، یا در جلسات شخصی و یا حتی از طریق پست الکترونیکی به دست آید. او متخصص در کار با مدیرانی است که نه تنها به دنبال دستیابی به نتایج بهتر هستند بلکه همچنین می‌خواهند از آن لذت بیشتری ببرند. او ادعا می کند راه حل این است که برای کمک به مشتریان، ارزش های محوری و نقاط قوت آنها را شناسایی کند.

جونی می‌گوید که تجربۀ او به عنوان یک روزنامه نگار به او چگونگی ارایه سوالات تحریک کننده را یاد می‌دهد. او هرگز سعی نمی‌کند به عنوان یک متخصص در زمینه مراجع خود، (که یک تمایز کلیدی بین مربیگری و مشاوره است)، برخورد کند.”کوچینگ مشاوره نیست.” “کوچینگ یک فرایند بسیار پویا است که افراد را قادر می سازد تا به خودشان پاسخ دهند.”

در یک تجربه جونی توضیح داد چگونه به یک مدیر عامل شرکت فناوری پیشرفته کمک می‌کند تا متوجه شود که شور و شوق واقعی‌اش در زندگی، خدمت به خانواده‌ها است. در در خواست اولیه او به دنبال ارتقای شرکتش بود، اما از طریق کوچینگ، در نهایت تصمیم گرفت تا کسب و کارش را به فروش برساند و برای جوانان محروم یک ملک را بخرد.

یکی دیگر از مربیان ونکوور، لورا می گوید که یکی از کلیدهای کوچینگ کمک به مردم در تمرکز بر آنها، آنچه آنها می خواهند به آن تبدیل شوند و ارزش های آنها است.  او این کار را انجام می دهد و سؤالاتی را مطرح می کند که این اطلاعات را به ارمغان می آورد.  ” اغلب در زندگی، مشکلات و درگیری‌ها به سوی ما می آیند، زیرا ما در واقع فراموش می‌کنیم که شجاعت و پایداری داریم، یکپارچگی داریم، که ما واقعا قوی هستیم”.

در موارد دیگر، او فکر می کند یک کوچ باید سعی کند تا دستاوردهای شخصیتان را برجسته کند. “من اغلب به مشتریانم این را می گویم:” من می‌خواهم که شما کمی لاف بزنید! ”

به من بگو چقدر شجاع بودی!  به من بگو که چقدر هوشمند بودی! به من بگو که چطور این جلسه را برگزار کردی یا چقدر خوب فرزندتان را تحسین کرده‌اید! من می‌خواهم شما در مورد اینکه چقدر مادر خوبی هستی لاف بزنی!

لورا  می‌گوید: که یکی از نشانه‌های کوچینگ، مشتاقانه درگیرکردن مراجع بدون هدایت در یک دستورکار مشخص است. بعضی‌ها می‌گویند این روش شبیه “یک مکالمه دوستانه همراه با پرداخت هزینه” است، اما او فکر می‌کند که خیلی عمیق تر از آن است. او می‌گوید: “من می‌توانم از سوالات زیادی بپرسم که دوستان معمولا جرأت ندارند بپرسند و من معتقدم که این سوالاتی است که برای مردم ارزش ایجاد خواهد کرد و حاضرند برای آن هزینه کنند .”

امروزه کوچینگ یکی از سریع‌ترین حرفه‌های رو به رشد در جهان است و طبق محاسبات به عمل آمده  بر اساس گزارشات ICF، 30،000 مربی در جهان وجود دارد اغلب در کشور‌های توسعه یافته مانند بریتانیا، ژاپن، کانادا، استرالیا، سنگاپور، و نیوزیلند و اکنون در کشور‌های در حال توسعه مانند ایران در حال فعالیت هستند
درآمد کل این صنعت نزدیک به 1.5 میلیارد دلار است. نتایج نظر سنجی  از 4450 کوچ براساس تحقیق Pricewaterhouse-Coopers ، نشان می دهد که میانگین حقوق و دستمزد کوچ های کامل و نیمه وقت 50،510 $ است. این در حالی است که با توجه به وب سایت ICF، مربیان تمام وقت به طور میانگین سالانه 82،671 $ را کسب می کنند.

معمولا یک کوچ جدید از حدود 200 دلار در ماه شروع می‌کند. این برای حدود دو ساعت زمان است، که در چهار جلسه 30 دقیقه ای یا سه جلسه 40 دقیقه ای تقسیم می‌شود و با توجه به آن هزینه ممکن است تغییر کند. کوچینگ در فضای سازمانی  به راحتی می تواند بیش از 1000 دلار در هر ماه هزینه داشته باشد. .در کشور ما آمار دقیقی از اندازه این بازار در وجود ندارد. اما مشاهدات نشان می دهد که یک کوچ در ایران به طور میانگین بین 50 تا 200 هزارتومان برای هر ساعت کوچینگ فردی دریافت می کند . این مبلغ در کوچینگ سازمانی تا چند برابر افزایش پیدا می کند.

هر روزه تعداد افرادی که کوچینگ را تجربه می کنند و افرادی که به عنوان کوچ آموزش دیده اند افزایش پیدا می‌کند کوچینگ افراد را تشویق می‌کند تا مسئولیت های خود را بپذیرند، خود قدرتمندشان را تجربه کنند، سراغ یادگیری بروند، در حل مساله خلاق باشند، بتوانند تصمیمات عالی اتخاذ کنند و از تمام پتانسیل خود بهره ببرند. همچنین  کوچینگ، خودآگاهی فرد را ارتقا داده و به او کمک می‌کند گزینه‌ها را شناسایی کند،  راه‌حل‌های خود را بیابد و دیدگاه‌ها و رفتارهای خود را تغییر دهند و سطحی از رضایت را بدست آورند که بدون کوچ نمی‌توانستند.

سوال این است که آینده این خدمت در ایران به چه سمت و سویی خواهد رفت؟

منبع: سایت  coactive.com و مقاله نوشته شده توسط  Charlie Smit     و تجربیات نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *